Lištový zámek u bezpečnostních dveří

Otevření zámku a oprava lištového zámku u bezpečnostních dveří. Problém byl v tom, že se vlastník bytu nemohl dostat do bytu. Klíč byl zaseknutý v poloze, kdy jím nešlo otočit a ani ho vyndat.
Zámečnická pohotovost Praha, Lištový zámek

Dveře se podařilo otevřít, vyměnil jsem za novou vložku, ale přesto přetrval problém. Problém nebyl v zámku, i nadále se nestahoval jazýček- střelka. Rozebral jsem celý zámek a zjistil, že pohon který zatahuje střelku byl mírně ohnutý. Na začátku jsem nabídl možnost výměny celku, ale nedalo mi to, protože dveře byly poměrně nové. Po rozebrání a narovnání pohonu začalo vše fungovat tak jak by mělo. Zákazník byl spokojený, protože jsem ho na začátku upozorňoval, že je to na výměnu. Neprodávají se k tomu žádné náhradní díly. Vždy se prodává vcelku. Chci tímto článkem říci, že se nemusí vždy za každou cenu kupovat nový zámek. Stačí rozebrat, nahlédnout a opravit. Tím můžeme ušetřit zákazníkům peníze a čas.

Zničený zámek

Otevírat zabouchnuté dveře svépomocí se nevyplácí

Zabouchnuté dveře jsou většinou velkou nepříjemností. Zejména, pokud spěcháte a nedaří se vám dostat do bytu. Jak celou věc vyřešit?
Zajímá mě více →
Výměna vložky zámku

Výměna vložky zámku

Zákazník nás přivolal na běžnou výměnu vložky. Po příjezdu jsem se pustil do výměny vložky, se kterou ale nešlo vůbec hnout. Musel jsem vložku vylomit.
Zajímá mě více →