Otevírat zabouchnuté dveře svépomocí se nevyplácí

Zabouchnuté dveře jsou většinou velkou nepříjemností. Zejména, pokud spěcháte a nedaří se vám dostat do bytu. Jak celou věc vyřešit?
Zničený zámek

Každopádně se do této akce nepouštět neodborným zásahem tak, jak se to snažil vyřešit klient, kterému nakonec nezbylo nic jiného nežli zavolat zámečníka.

  • Problém byl v tom, že jeho dveře už byly dost poničené.
  • Když zmíněný zámečník dorazil na místo, žádné velké překvapení se nekonalo.
  • Se situací, kdy se klient snaží otevřít čímkoliv a pak si už neví rady, se setkává prakticky dnes a denně.

Přitom by stačilo první fázi prostě vynechat a sáhnout po telefonu hned. Docela zbytečně se celá záležitost majiteli bytu prodražila. Odborné otevření dveří vás totiž vyjde v podstatě jen na třetinu finančních prostředků. Pokud je zámek otevírán násilím, dochází nejen k jeho poškození, ale i k poškození celého okolí.

  • Bezpečnostní kování Rostex R1 stojí přibližně 2 000 Kč.
  • K tomu je nutné připočítat opravu dveří, jejich vytmelení a nalakování.

I přesto, že si tyto vedlejší práce uděláte svépomocí, příliš financí tím neušetříte. A ještě vás to bude stát spoustu času. Přitom dveře se dají otevřít odborným zásahem doslova během několika minut.

Zbytečné náklady při neodborném zásahu

Současné bezpečnostní zámky jsou konstruované tak, aby s nimi měla nepovolaná osoba, která nevlastní klíč, logicky co nejvíce práce. Nežli tedy nezmete do ruky nějaký ostrý šroubovák, kladívko nebo jiné druhy „náhradních klíčů“, nejprve si spočítejte, jaké budou škody. Poničený zámek je většinou už nepoužitelný, a tak bude nutná výměna nejen kování, ale také vložky a zámku. Nehledě na to, že další náklady přijdou i po výměně. Bude přeci ještě nutné nechat vyrobit náhradní klíče pro ostatní členy rodiny.

  • Ve finále tedy můžete zaplatit ne třikrát tolik, jak bylo naznačeno, ale dokonce i pětkrát.
  • A to se rozhodně nevyplatí.
Zámečnická pohotovost Praha, Lištový zámek

Lištový zámek u bezpečnostních dveří

Otevření zámku a oprava lištového zámku u bezpečnostních dveří. Problém byl v tom, že se vlastník bytu nemohl dostat do bytu. Klíč byl zaseknutý v poloze, kdy jím nešlo otočit ...
Zajímá mě více →
Výměna vložky zámku

Výměna vložky zámku

Zákazník nás přivolal na běžnou výměnu vložky. Po příjezdu jsem se pustil do výměny vložky, se kterou ale nešlo vůbec hnout. Musel jsem vložku vylomit.
Zajímá mě více →